GÜNCEL

Başbakan Yıldırım'dan Hakkari'ye doğalgaz müjdesi.

Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari'de vatandaşlara seslendi. Yıldırım, "Hakkari'ye doğalgaz geliyor, doğalgaz. Vali beye sordum 2019 diyor, olur mu? O halde daha erken getirelim değil mi?" dedi.

17 Kasım 2017 Saat: 19:14
Başbakan Yıldırım'dan Hakkari'ye doğalgaz müjdesi.
Başbakan Yıldırım'dan Hakkari'ye doğalgaz müjdesi.

Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari'de yaptığı konuşmada "Biz birlikte Türkiye'yiz. İşte Türkiye'nin fotoğrafı Hakkari'den yükseliyor. Göreve geldiğimde bir şey söyledim. Dedim ki, milletimizin içi rahat olsun. Bu terör belasını milletin gündeminden çıkaracağız. Terörün hayatımızı esir almasına izin vermeyeceğiz. Bu mücadele devam ediyor. Gün geçtikçe terörün belini kırıyoruz. Umudunu yok ediyoruz. " dedi.

Yıldırım, Hakkari'ye 2 müjdem var diyerek, "Birincisi hava soğuk değil mi? Bunun için doğalgaz lazım. Hakkari'ye doğalgaz geliyor, doğalgaz. Vali beye sordum 2019 diyor, olur mu? O halde daha erken getirelim değil mi? İkincisi; Hakkari, Van, Yüksekova arasındaki yollar hızlandırıp bitirmiş olacağız." açıklamasında bulundu.

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;
Hakkari'nin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. AK Parti kurulduktan sonra ilk mitingini Cumhurbaşkanımız, liderimiz, partimizin genel başkanı olarak Hakkari'de gerçekleştirdi. Bu kutlu yolculuğa çıkarken Bismillah dedik, 28 Eylül 2002'de Hakkari'den yola çıktık. 15 yıl boyunca bu yolculuk devam ediyor. Bundan sonra da durmak yok. Allah sizden razı olsun.

Bu ülkenin her ferdine, vatandaşına sadakatle bağlıyız. Benim gözümde bütün Türkiye Hakkari'dir. Değerli kardeşlerim. İlmek ilmek dokunan Hakkari kilimi, Selçuklu'dan beri bu ülkenin ruhunu temsil ediyor.

Irkçılık yapan bizden değildir. Etnik milliyetçilik yok. Dini milliyetçilik yok. Bölgesel ayrımcılık yok. Hakkari ile, Kırklareli ile, Sinop ile, Hatay ile, 780 bin kilometrekare vatan toprağı ile hep biriz, beraberiz, kardeşiz. Terör örgütlerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz.

40 yıldır terör belası ile uğraşıyoruz. Binlerce askerimiz, korucumuzu teröre maalesef kaybettik, şehit verdik.

Bu sene şimdiye kadar 125 bin vatandaşımız Selahattin Eyyübi Havaalanı'nı kullandı. Yüksekova'dan biniyorsunuz, Ankara'ya, İstanbul'a, 1.5, 2 saatte gidiyorsunuz.

"2 ÖNEMLİ MÜJDEM VAR"
2 önemli konu, önemli müjdem var. Birincisi hava soğuk değil mi? Bunun için doğalgaz lazım. Hakkari'ye doğalgaz geliyor, doğalgaz. Vali beye sordum 2019 diyor, olur mu? O halde daha erken getirelim değil mi?

Hakkari'den Başkale'ye gelirken bir yol var. Hakkari, Van, Yüksekova arasındaki yolları hızlandırıp bitirmiş olacağız.

.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑