Apart

SPOR

Beşiktaş'ta Fikret Orman yeniden başkan seçildi

Beşiktaş'ın olağan seçimli genel kurulunda yapılan seçimleri mevcut başkan Fikret Orman, 2423 oyla kazandı. Fikret Orman son kez aday olduğu seçimlerde böylece 5. kez başkan seçilmiş oldu.

13 Mayıs 2019 Saat: 09:42
Beşiktaşta Fikret Orman yeniden başkan seçildi
Beşiktaş'ta Fikret Orman yeniden başkan seçildi

Beşiktaş'ya Fikret Orman, yeniden başkan seçildi. Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda 4 bin 899 üye oy kullandı.

Hürser Tekinoktay ile yarışan mevcut başkan Fikret Orman, oyların 2 bin 882'sini alırken, Hürser Tekinoktay bin 617 oy alabildi.

"Bu seçimin kazananı Beşiktaş'tır"

Seçim zaferinin ardından konuşan Fikret Orman, 'Hayırlı ve uğurlu olsun, Allah utandırmasın. Demokratik bir seçim oldu. Beşiktaş'ta bu seçimin kazananı kaybedeni olmaz. Fikirler çatışır ama herkes Beşiktaş için uğraşıyor.' dedi.

"Yeni dönemde daha radikal olacağız"

Tüzük gereği son kez başkan olduğunu söyleyen Orman, 'Bu son seçimimdi. Bundan sonra Beşiktaş'ı yeni bir başkan yönetecek. Hep birlikte Beşiktaş için mücadele edeceğiz. Bunu bir zafer değil, kazanan Beşiktaş'tır. Geldiğimiz ilk günden bu yana hırsla, şevkle hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde daha da radikal olacağız. Bütçede daralmalar olacak, masrafları kısacağız. Yeni bir sayfa açacağız. Bu futbol takımı için de geçerli. Yeni hocamız ile yeni umutlarla yeni sezona gireceğiz. İsrafı daha da kısacağız. Beşiktaş'ı en iyi şekilde idare etmeye çalışacağız."

İki yeni yönetici

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın son döneminde iki yeni yönetici görev yapacak. Yönetim kurulunda olan Metin Albayrak, Cihat Kumuşoğlu, Candaş Tolga Işık ve Gökçe Meriçten yeni dönemde olmayacak isimlerden. Fikret Orman, yeni yönetim kuruluna Doğan Küçükemre ile Serkan Yazıcıoğlu'nu aldı.

Fikret Orman'ın 5. dönem yönetim kurulu listesi şu şekilde:

Asıl üyeler: Serdal Adalı, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Deniz Atalay, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre

Yedek üyeler: Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Erdal Karacan, Melih Aydoğdu, Serkan Yazıcıoğlu

TFF'den Orman'a tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş'ta yeniden başkan olan Fikret Orman'ı tebrik etti.

TFF'den yapılan açıklamada, 'Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurul toplantısı sonucunda başkanlığa yeniden seçilen Fikret Orman ve yönetim kurulunu tebrik eder başarılar dileriz.' denildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑