BELEDİYE

Bodrum Belediye Başkanı'ndan ilginç çıkış: Bodrum'a kimse gelmesin

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, koronavirüs kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Türkiye'nin değişik bölgelerinden Bodrum'a gidecek vatandaşları ilçeye gitmemeleri konusunda uyardı.

18 Mart 2020 Saat: 08:26
Bodrum Belediye Başkanından ilginç çıkış: Bodruma kimse gelmesin
Bodrum Belediye Başkanı'ndan ilginç çıkış: Bodrum'a kimse gelmesin

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, açık havada koronavirüsü önlemlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Sözcü'de yer alan habere göre Bodrum’da yiyecek pazarlarının hijyen tedbiri alınarak hizmet vereceğini belirten Aras, giyim pazarının ise kapatıldığını bildirdi.

Bodrum halkına da seslenen Aras, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını, belediye ye acil işleri olmayanların en az 15 günlüğüne hiç gelmemelerini istedi. Aras açık alanda satılan yiyeceklerin de yasaklandığını söyledi.

“En büyük tesellimiz şu anda pozitif vaka görülmemesi” diyen Aras şunları kaydetti:

"Ancak biz önlemlerimizi en üst seviyeye çıkarmak zorundayız. 1 mayısa kadar tüm etkinlikleri iptal ettik. Bodrum turizm ile geçinin bir kent olayların hangi boyutlara gideceği henüz belli değil.
Bu durumda işyerlerini kapatacak ve mağdur olacak esnafa belediye olarak her türlü desteği vereceğiz. Ancak gerek bankalar gerekse SGK gibi kuruluşlarda esnafa gereken desteği vermeli ve kolaylık göstermeli."

VATANDAŞLARIMIZI UYARIYORUM

Son günlerde Bodrum’a Türkiye’nin çeşitli illerinden akın akın gelenler olduğunu belirten Aras şunları söyledi:

"Tüm Türkiye’yi, vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bodrum’a gelmeyin evinizde kalın. Buraya gelenler geldikleri yerden daha güvende değiller. Biz kışlık nüfusumuza bile tedbir almakta zorlanıyoruz.
Örneğin sadece 17 yoğun bakım ünitesi yatağımız var bu şu anda bile yeterli olmuyor. Belediye ve sağlık nüfusumuz kışlık nüfusa göre , Bodrum’a gelenler asla yeterli sağlık hizmeti alacaklarını düşünmesinler kesinlikle geldikleri yerden daha güvende olamazlar bu nedenle kesinlikle Bodrum’ a gelmeyin diyorum."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑