KÜLTÜR/SANAT

CEMİYETİN ÜNLÜ İSİMLERİ İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ'NDE BULUŞTU

İş, sanat ve cemiyet hayatının birçok tanınmış ismi, Başarım Sensin Derneği’nin organizasyonuyla dünyanın en büyük müzelerinden biri olan ve yakın zamanda yenilenen İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndeki eserleri keşfetti.

5 Kasım 2022 Saat: 09:44
CEMİYETİN ÜNLÜ İSİMLERİ İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİNDE BULUŞTU
CEMİYETİN ÜNLÜ İSİMLERİ İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ'NDE BULUŞTU

Üniversite öğrencilerine burs yardımında bulunan ve kariyer planlarında öğrencilere destek olan Başarım Sensin Derneği, muhteşem bir tarih ve kültür gezisine imza attı. Gönül çatısı altındaki üniversite öğrencilerinin eğitim burslarına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleştirilen geziye iş, sanat ve cemiyet hayatının birçok ünlü ismi katıldı. Ünlü sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu’nun muhteşem anlatımıyla gerçekleştirilen bu tarih ve kültür gezisine Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder, Figen Kıral, Çiğdem Hitay, Özge Sander, Meral Kosif, Sengül Hashas ve ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç gibi isimler katıldı.

Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder ve dernek yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı gezinin geliri, derneğin bünyesinde burs alan üniversite öğrencilerinin eğitim fonuna aktarılacak.

Türkiye’nin müze olarak inşa edilen en eski binası olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, dünyanın en büyük müzeleri arasına yer alıyor. Yaklaşık bir milyon esere sahip olan müzede, Balkanlar, Anadolu, Afrika, Mezopotamya, Afganistan, Arap Yarımadası gibi Osmanlı sınırları içerisinde yer almış medeniyetlerden çeşitli eserler bulunuyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑