KÜLTÜR/SANAT

CEMİYETTEN YEDİKULE HİSARI’NA KÜLTÜREL VE TARİHİ GEZİ

Son günlerde gerçekleştirdiği kültürel ve tarihi çalışmalarla adından sıklıkla söz ettiren Kültürel Dönüşüm Derneği, Fatih Belediyesi’nin renovasyon çalışmalarıyla yeni bir kimliğe kavuşan Yedikule Hisarı’na bir gezi programı düzenledi.

25 Mayıs 2022 Saat: 12:07
CEMİYETTEN YEDİKULE HİSARI’NA KÜLTÜREL VE TARİHİ GEZİ
CEMİYETTEN YEDİKULE HİSARI’NA KÜLTÜREL VE TARİHİ GEZİ

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Zafer Kozanoğlu’nun kurucu başkanı olduğu Kültürel Dönüşüm Derneği, tarihi ve kültürel etkinliklerini sürdürüyor. Derneğin bu seferki rotası Fatih Belediyesi tarafından renovasyonu yapılan tarihi Yedikule Hisarı oldu.

Dernek Başkanı Zafer Kozanoğlu'nun öncülüğünde düzenlenen geziye, cemiyetin önde gelen isimleri Sema Cıngıllıoğlu, Arzu Aslan, Sema Maliki, Serap Sarı, Aylin Hoşzeban, Yıldız Özsamaha, Sema Olgun, Sinem Yıldırım ve Esra Erandan katıldı. Dernek üyeleri Genç Osman’ın hapsedildiği kule ile Topçu, Tutsak ve Hazine Kulelerini de ziyaret ederek Osmanlı ve Bizans’tan kalma birçok tarihi eseri yerinde inceleme fırsatı yakaladı. Yedikule Hisarı’nın tarihi zenginliklerine hayran kalan dernek üyeleri, tanık oldukları anları fotoğraflar çekerek ölümsüzleştirdi.

Cemiyetin önde gelen isimleri daha sonra Fatih Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yedikule Bahçe’yi ziyaret ederek burada organik tarım ve sağlıklı beslenmeyle ilgili önemli bilgiler aldı. Yedikule Bahçe’de teraryum yapım atölyesine de katılan konuklar, kendi minyatür bahçelerini hazırladı. Ardından Fit Fatih mutfağında özel olarak hazırlanan organik sebze ve meyvelerden oluşan içeceklerin de tadına baktılar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑