GÜNCEL

Dilan Polat'ın kocası Engin Polat ve Bahar Candan vücut diliyle mesaj mı gönderdi? Aynı şeyi yaptılar

Kara para aklama suçlarından tutuklanan Engin Polat ve dolandırıcılıktan tutuklanan Bahar Candan’ın aynı hareketi yapması sosyal medyada gündem oldu.

18 Kasım 2023 Saat: 12:46
Dilan Polatın kocası Engin Polat ve Bahar Candan vücut diliyle mesaj mı gönderdi? Aynı şeyi yaptılar
Dilan Polat'ın kocası Engin Polat ve Bahar Candan vücut diliyle mesaj mı gönderdi? Aynı şeyi yaptılar

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanan Engin ve Dilan Polat'ın ardından gözler aynı onlar gibi aniden yükseliş yaşayan diğer sosyal medya fenomenlerine çevrilmişti.

Nihal ve Bahar Candan, “Suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

Engin Polat tutuklanırken Emniyet çıkışı kafasını yukarı kaldırarak gökyüzüne baktı.

Bu işarete kimse anlam verememişti. Ancak Bahar Candan da aynı işareti yapınca sosyal medyada merak konusu oldu.

f-ahivuw8aaeeld.jpg

İşaret hakkında farklı yorumlar geldi. Bahar Candan ve Engin Polat’ın çete liderlerine mesak gönderdikleri yönünde iddialar da geldi. Çete liderlerine “Biz konuşmadık” mesajı verdikleri öne sürüldü.

Öte yandan Sisi lakaplı Seyhan Soylu da Candan’ın Engin Polat’a bir mesaj yolladığını iddia etti.

aw077442-02.jpg

Sosyal medyada bu işaret viral olurken acaba vücut dilleriyle birbirilerine mi yoksa çete liderlerine mi mesaj yollamak istedikleri tartışma konusu oldu.

NELER OLDU?

stanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

TUTUKLANDILAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, 1 hafta önce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑