GÜNCEL

Diyanet Başkanı Ali Erbaş’tan Arapça, Audi8, dua savunması! İlkokul çocukları bile inanmadı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hakan’a Arapça tercüman, Audi8, eline dua yazılması olaylarıyla ilgili açıklama yaptı.

2 Mayıs 2024 Saat: 10:15
Audi A8 isteyen Ali Erbaşı kapak yaptı. Erdoğan taklitleriyle ünlü Muhammed Nur Nahyadan son bomba
Diyanet Başkanı Ali Erbaş’tan Arapça, Audi8, dua savunması! İlkokul çocukları bile inanmadı

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş’ın gündemden düşmüyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı bir programda eline bakarak dua okuması çok konuşulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Irak’ı ziyaret eden Erbaş, basın mensuplarının Arapça sorusuna tercüman kullanarak cevap vermesi ‘Diyanet Başkanı Arapça bilmiyor’ tartışmalarına yol açmıştı.

Son olarak Diyanet Başkanı Erbaş’ın makam aracı gündeme geldi. Lüks bir Audi 8 markalı araçla, tüm programlara katılan Erbaş, eleştirilerin odağı olmuştu.

"ARAPÇA BİLİYORUM"

Erbaş, uzun bir aradan sonra sessizliğini bozup Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a ‘Arapça, araba ve dua’ ile ilgili açıklama yaptı.

İyi bir eğitim aldığını ve Arapça bildiğini söyleyen Erbaş, diplomatik hassasiyet gereği Irak’ta tercüman kullandığını söyledi.

ali2.jpg

"ELİMDE MAKAS VARDI"

Erbaş, sosyal medyada “Dua metnini avucuna yazmış, oradan okuyor” şeklinde paylaşılan görüntüler içinse açılış için orada bulunduğunu ve elindeki makası kamufle etmek istediği için böyle bir görüntünün ortaya çıktığını iddia etti.

ali1.jpg
Oysa görüntülere dikkatle bakıldığında Erbaş'ın arkasında yer alan şahıs avucundaki yazılanları görünce gülmemek için kendini zor tutuyor, başını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasına doğru eğiyor.

"AUDİ 8 KİRALIK"

Erbaş, neden lüks bir Audi 8’i makam aracı olarak kullandıkları hakkında ise “Eski araç kullanılamaz haldeydi, bu sebeple kiraladık” ifadelerini kullandı.

ali3.jpg

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑