GÜNCEL

Doğalgaz, petrol ve altından sonra kanserin ilacını buldular

Seçim öncesi doğalgaz, petrol ve altın bulan Türkiye şimdi de kanser ilacı bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sadece kanserli hücreyi yakalayan ve sadece o kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç bulduk" dedi.

6 Ağustos 2022 Saat: 10:57
Doğalgaz, petrol ve altından sonra kanserin ilacını buldular
Doğalgaz, petrol ve altından sonra kanserin ilacını buldular

Medyaradar'ın haberine göre, her seçim öneminde müjde olarak duyurulan doğalgaz, petrol ve altın kaynaklarının bulunmasına bu sene kanser ilacı da eklendi. Milyonlarca kanser hastasını umutlandıracak haberi Pendik’te bulunan Teknokent İstanbul’u ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay verdi.

Oktay "İlaç firmalarımızı yakinen gördük. Özellikle kanser araştırmalarında ve akciğer kanseri yönelik çalışmaların faz 1 aşamasına gelen ilaçların burada çalışıldığına şahit olduk. Ve kısmet olursa da 2023 itibariyle de faz 2 aşamasına gelen ilaçlar ki bunlar muhteşem çalışmalar. 5 tane kanserle ilgili tümörleri yok edecek ama dünyadaki hali hazırdaki sistemlerden de farklı olarak teknolojilerden de farklı olarak akıllı kemoterapi diye ifade edebileceğimiz yeni yöntemlerin çalışıldığı bir merkezden bahsediyoruz" dedi.

"Bunlara şahitlik ettik" diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Son derece de memnun olduk. Akıllı kemoterapiden kastım da tüm vücuda kemoterapi vermekten ziyade sadece kanserli hücreyi yakalayan ve sadece o kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç teknolojisi şu anda hamdolsun faz 1 aşamasını bitirmek üzere bu Türkiye açısından da, çalışan arkadaşlarımız açısından da gurur duyulacak bir çalışma" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Hem kemoterapi hem radyoterapi yine aynı alanda. Hastalarımız ve hasta yakınlarımız bunu çok yakinen bilirler. Hem Türkiye’de bütün dünyada da bu  böyle aslında. Vücutta beliren bazı sıkıntılar, yaralar ve benzeri şeyler. Bunların giderilmesiyle ilgili dermatolojik ürünlerin geliştirilmesiyle ilgili çalışmalar muhteşem çalışmalar" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑