MAGAZİN

Edip Akbayram’ın alkışlanan konuşması.

Ünlü sanatçı Edip Akbayram’ın 2017 yılında katıldığı bir radyo programında yaptığı konuşması tekrar gündem oldu. Sosyal medyada alkış alan konuşmayı, Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram paylaştı.

4 Ağustos 2022 Saat: 11:12
Edip Akbayram’ın alkışlanan konuşması.
Edip Akbayram’ın alkışlanan konuşması.

Ünlü sanatçı Edip Akbayram’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattığı ve iktidarı eleştirdiği videosu sosyal medyada gündem oldu.

Edip Akbayram yıllar önce özel bir radyo kanalındaki programa konuk oldu.

Sosyal medyada alkış alan konuşmayı  Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram “3-4 sene öncesiydi sanırım.. Sevgili Özgür yeniden hatırlatmış.. Alna mıh gibi çakılası bir konuşma… Teşekkür ederim baba.. Onur duyuyorum” mesajıyla paylaştı.

Edip Akbayram'ın paylaşılan videoda söylediği sözler şu şekilde:

"Vatandaşların yurttaşların bu kadar bölünmüş olduğu bu kadar ötekileştirilmiş olduğu bir Türkiye’nin resmini hiçbir dönem yaşamadım ben. Bu da beni çok üzüyor.

"CENNET BİR ÜLKEDEYİZ"

Benim ülkem cennet, cennet bir ülkedeyiz. Bugün Paris’e gidin yolda düşün, ayağınız takılsın sizi hiç kimse kaldırmaz ancak ambulans gelir kaldırır.

Doğu’nun en ilkel en iptidai köyüne gidin, bir kapıyı çalın karnım aç deyin. Tek zenginliği bir hayvanıdır; onu da keser tanrı misafiri diye size yedirir. Böyle bir asil ülke böyle bir asil halk dünyada yok. Bunu yaşadım ben ya.

Onun için bu ülkeyi idare edenler lütfen, lütfen insanları ötekileştirmeyelim. Herkesin birbirine saygı duyduğu bir Türkiye’yi hedefleyelim.

"GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E HAKARET ETMEK NASIL BİR TERBİYESİZLİKTİR?"

Bugün ne demek, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, şahsına, annesine, kızına bu nasıl bir terbiyesizliktir?

Ben dilerdim ki cumhurbaşkanının ve başbakanın çıkıp ‘hemen gerekli şeyleri yapın’, bu namussuzlara gerekli dersi verin derdim.

Bu kadar cüretkârlığı nereden alıyor bu insanlar? Sen o koltukta oturuyorsan, o televizyonda söyleşi yapıyorsan Kurtuluş Savaşını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde. Ben onun sayesinde şarkı söylüyorum bu ülkede. Sen onun sayesinde kravat takıyorsun ve o koltukta oturuyorsun. Bunu herkesin bilmesi lazım."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑