EKONOMİ

Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı

Yerel seçimler öncesinde AKP iktidarının Cumhuriyetin 100'üncü yılı sebebiyle tek seferliğine tüm emeklilere verileceği iddia edilen üçüncü ikramiyenin tutarı ve verileceği tarih canlı yayında açıklandı.

15 Eylül 2023 Saat: 11:11
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı

Emeklilere ek zam için çalışmalar sürerken kulislerde, Cumhuriyetin 100'üncü yılı sebebiyle emekliye tek seferlik üçüncü ikramiye verileceği yönünde iddialar konuşuluyor. Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ediyor.

2/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 2

Masaya 5 bin lira rakamının geldiği ve bu rakam üzerinde uzlaşı sağlandığı bildirildi. Açıklamanın çalışma bittikten sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

3/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 3

CNN TÜRK'te konuşan Ekonomist Prof. Dr. Abdulkadir Develi, emeklilere ek zam çalışmalarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

4/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 4

"Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağız. Bu gerçekten kendi başına oldukça önemli bir nokta. Bu süreç içerisinde enflasyon karşısında durum da ortada. Böyle bir ikramiye konuşuluyor. Bunu yerinde buluyorum.

5/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 5

Toplamda 15 milyon emekli var. Bunun bütçeye getireceği yükü de bir taraftan konuşmak gerek. Tüm bunlara rağmen şu anda enflasyon karşısında geliri azalan kesim var. Bunların desteklenmesi lazım. İlave ikramiyeler enflasyona karşı korunmada rahatlık sağlayabilir."

6/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 6

Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz ise şunları söyledi:

7/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 7

"Şu an geldiğimiz noktaya baktığımız zaman bir önceki dönemdeki enflasyon verisi çok çok önemli. Enflasyon verisini memur ve memur emeklilerine yılda iki kere defa zam şeklinde dönüyordu. Şu an içinde bulunduğumuz durum içinde enflasyon verisi ilk 6 ay %19,77. Son 6 aylık verisi şimdi belli değil. 19.44’lü zam şu an cepte durabilir.

8/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 8

Ekim ayında bir zam verilmesiyle ilgili önceki yayınlarda ve şu anda da batı sektöründe seyyanen oransal ve en düşük maaşın belli bir rakama yükseltilmesiyle ilgili birçok haber dönüyordu.

9/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 9

Ama dün akşam Tarafsız Bölge programında sayın Abdulkadir Selvi, kulis haberlerine değindi ve orada da SSK, Bağkur, memur emeklisine bir zam yapılacak ama buradaki zam seyyanen olacak şekilde bir kulis haberi paylaştı. Programı takip ettim, rakamsal bir ipucu verilmedi."

10/10
Emeklilere verilecek ikramiyenin tutarı ve tarihi belli oldu. Uzlaşı sağlandı 10

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli maaşlarında yapılması öngörülen düzenlemeye ilişkin, "Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclis'e intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız" demişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑