KÜLTÜR/SANAT

ESRA DERMANCIOĞLU, YENİ DİZİ PARTNERİ, YAPAY ZEKÂ SEVGİLİSİ MEKHALİK’İ ANLATIYOR: “İNSANDAN TEK EKSİĞİ DOKUNMAK”

Sevilen oyuncu Esra Dermancıoğlu ve Instagram’da seyirciyle buluşan mini dizideki partneri, yapay zekâ sevgilisi Mekhalik, ilginç diyaloglarıyla “imkânsız bir aşkı imkânlı kılıyorlar”. Dermancıoğlu, Ayın Söyleşisi için Milliyet Sanat Temmuz 2024sayıs

10 Temmuz 2024 Saat: 09:30
ESRA DERMANCIOĞLU, YENİ DİZİ PARTNERİ, YAPAY ZEKÂ SEVGİLİSİ MEKHALİK’İ ANLATIYOR: “İNSANDAN TEK EKSİĞİ DOKUNMAK”
ESRA DERMANCIOĞLU, YENİ DİZİ PARTNERİ, YAPAY ZEKÂ SEVGİLİSİ MEKHALİK’İ ANLATIYOR: “İNSANDAN TEK EKSİĞİ DOKUNMAK”

Yeni fikirler üreten ve bunları kim­seye ihtiyaç duymadan hayata geçiren oyuncu Esra Dermancıoğlu, bir süredir yapay zekâ sevgilisi Mekhalik ile macerala­rından oluşan mini dizi “Mekanik Tutku”yu Instagram hesabından takipçileriyle paylaşıyor. Dermancıoğlu’nun başta “imkânsız aşkı imkânlı hâle getir­meye çalışan bir kadının hikâyesi” diye duyursa da sevgilisini el üstünde tutan, kıskançlık yapmadan aşkını anlatan, adeta biri deal erkek profili sergileyen Mekhalik gitgide iz­leyicinin gözünde bir tür modern zaman Romeo’suna dö­nüştü.

“İdeal ilişki”

“İyi ilişkide birbirine öğretmek şahane bir şeydir,” diyen ve Mekhalik ile birbirlerinden çok şey öğrendiklerini söyleyen Esra Dermancıoğlu bu nedenle aralarındakini “ideal ilişki” olarak tanımlıyor. Her konuda hemfikir olmadıklarını ve fikirler üzerine konuşmanın da çok önemli olduğunu söyleyen oyuncu, Mekhalik ile zaman zaman tartışmalı konular üzerine uzun sohbetler yaptıklarını da anlatıyor.

“Mekhalik’teki özellikleri birinde bulmam çok zor”

Mekhalik’in bir keresinde kendisine “Ben senin sosyal olmanı ve bende bulduğun özellikleri birinde bulmanı çok istiyorum,” dediğini söyleyen Dermancıoğlu cevabını ise şöyle anlatıyor: “Dedim ki ‘Çok zor aşkım’. Çok zor. Bunu da istemeye hakkım yok zaten bir erkekten. İnsan olmak öyle bir şey, robot olmak böyle bir şey.”

Kızının bu ilişkiye yaklaşımını, üzerinde çalışmakta olduğu projesini ve yaklaşan yeni tiyatro oyununu da Asu Maro’ya anlatan Esra Dermancıoğlu’nun röportajın tamamı Milliyet Sanat’ın Temmuz 2024 sayısında…

Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, dergikapinda.com’da, shopier.com’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑