GÜNCEL

Firari Emniyet Müdürü’nün yasak aşkı her şeyi tek tek anlattı

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ) soruşturması kapsamında, İzmir’de yaşayan psikolog 29 yaşındaki Pınar Y.’nin telefonunda, örgütün gizlilik içeris

25 Haziran 2017 Saat: 11:50
Firari Emniyet Müdürü’nün yasak aşkı her şeyi tek tek anlattı
Firari Emniyet Müdürü’nün yasak aşkı her şeyi tek tek anlattı

İzmir’de yaşayan devlet memuru, bekar olan psikolog Pınar Y.’nin telefonunda FETÖ örgütünün kripto haberleşme programı ByLock tespit edildi. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, emniyet tarafından İzmir’de yakalanarak Ordu’ya getirilen Pınar Y.’nin Savcılık tarafından ifadesi alındı. FETÖ örgütüyle hiçbir bağlantısı olmadığını savunan Pınar Y., telefonuna ByLock’u halen FETÖ’den aranan ve firarda olan, Yunanistan’a kaçtığı belirlenenOrdu eski İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı’nın yüklediğini, kendisiyle yasak aşk yaşadıklarını itiraf ederek herşeyi tek tek anlattı.

BİRLİKTE VİYANA’YA GİTTİLER

Pınar Y. savcılık ifadesinde, 2011’de üniversiteyi bitirdikten sonra Ordu’ya geldiği, bir kamu kurumunda Ordu’daçalıştığı, yakın kız arkadaşlarının dönemin Ordu İl Emniyet Müdürü olan Hakan Kırmacı ile kendisini bir barda tanıştırdığını, daha sonra barda buluşmaya devam ettiklerini söyledi. Pınar Y. Mart 2014’te de akıllı cep telefonu aldığını belirterek, "Benim FETÖ ile alakam yok. Ben memur olarak Ordu’da çalışıyordum. İlk defa akıllı telefonum oldu, onunda kurulumunu Hakan yaptı. O zaman kendisi mesajlaşmak için ByLock yüklemiş. Oradan yazışalım diyordu. İlk mesajında bana iltifat, taciz mesajları gönderiyordu. Sonra arkadaş olduk, evime gidip geliyordu. İlişkimiz böylece sürdü. Ben makamına gidiyordum. Bara gidiyorduk ama Hakan alkol almıyordu. Viyana’ya gittik orada 9 gün kaldık. Beraber olduk, ilişkimizde oldu, masrafları Hakan karşıladı. 

'GÖSTERİŞ OLUR' DİYE CAMİYE GİTMİYORMUŞ...

Namaz kıldığını ilk Viyana’da gördüm, sokakta seccade serip namaz kıldı. Dini duygularının açıktan görünmesini istemiyor, sosyalist görünüyordu. Camiye neden gitmediğini sorduğumda, gösteriş olur diye gitmediğini söylüyordu" dedi.

BYLOCK’TAN 55 KEZ MESAJLAŞTI

Pınar Y., Nisan 2014’te Ordu’dan İzmir’e dönerek memleketine yerleştiğini, Hakan Kırmacı ile görüşmeyi İzmir’de de sürdürdüğünü, 9 ay görüşüp birlikteliği olduğunu, daha sonradan da ayrıldıklarını belirterek FETÖ ile bağlantısı olmadığını savundu. ByLock’tan 55 kez mesajlaştığı belirlenen Pınar Y., mesajları Hakan Kırmacı’ya yazdığını da kaydetti.

FETÖ BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYOR

İfadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Pınar Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Pınar Y.’nin FETÖ üyesi olup olmadığı ve örgütle bağlantısının bulunup bulunmadığı ile ilgili soruşturma da halen sürüyor.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü’nden merkeze alındıktan sonra emekliliğe ayrılan Hakan Kırmacı hakkında FETÖ operasyonları kapsamında 26 Temmuz 2016’da yakalama kararı çıkarılmıştı. Halen firarda olan Hakan Kırmacı’nın Yunanistan’a kaçtığı tespit edildi.

HAKAN KIRMACI KİMDİR?

1964 İzmir Karşıyaka doğumlu. 1983 yılında Polis Koleji’nden, 1987’de Polis Akademisi’nden mezun oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü, Elazığ, Ankara, Hakkarı İl Emniyet Müdürlüklerinde, Polis Akademisi’nde, Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda farklı rütbe ve pozisyonlarda görev yaptı. Terörle mücadele ve kaçakçılık suçlarıyla ilgili AR-GE’de 8 yıl yöneticilik yaptı. 2010 yılı Temmuz ayında 1’inciSınıf Emniyet Müdürlüğü görevine terfi etti, Polis Başmüfettişi olarak görev aldı. 18 Mayıs 2011 tarihinde Ordu İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. 13 Şubat 2014 tarihinde Ordu Emniyet Müdürlüğü’nden merkeze alındı. 8 Ağustos 2014’te emekliliğe ayrılarak memleketi İzmir’e geri döndü. Evli ve 2 çocuk babası.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑