GÜNCEL

FYZoo’dan unutulmaz bir tatil programı

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, ara tatilde çocuklara özel bir program hazırladı.

15 Kasım 2023 Saat: 10:20
FYZoo’dan unutulmaz bir tatil programı
FYZoo’dan unutulmaz bir tatil programı

Koruma altında olan 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile zengin botanik atmosferiyle otuz yıldır faaliyet gösteren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Kasım ara tatiline özel bir dizi etkinlik düzenliyor.

Canlı besleme etkinliklerinden doğa & tasarım atölyelerine, yakından tanıyalım sunumlarından yüz boyama etkinliklerine kadar birbirinden eğlenceli anlar çocukları bekliyor.

Keşif ve Macera Dolu Etkinlikler

Yer yüzünün en uzun kara canlısı zürafa ya da Madagaskar ormanlarının en sevimli canlısı lemuru elleriyle besleyecek olan çocuklar, eşsiz bir deneyime sahip oluyor. Bunların yanı sıra keçi ve koi balığı besleme etkinlikleri de hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir etkinliğe dönüşüyor. Bu etkinlikler, eğlenceli ve eğitici olmakla kalmıyor canlılarla organik bir bağ kurarak unutulmaz anıya da beraberinde getiriyor.

Çocuklar, doğa & tasarım atölyesi çalışmaları sayesinde doğa ile iç içe bir ortamda hayvanlar ve bitkiler hakkında hissettiklerini dışarı aktarmanın farklı yollarını keşfediyorlar. Bu atölyelere katılan minik ziyaretçiler, düşünme becerilerini ve bedensel eylemlerini öğrenim sürecine katarak kendi eserlerini yaratma becerilerini de geliştiriyorlar.

Çocukların en çok heyecanlandığı bir diğer etkinlik ise "Yakından Tanıyalım" sunumları oluyor. Hint gergedanı, zürafa, lemur ve Afrika pengueni gibi pek çok canlı, bakıcıları tarafından besleniyor ve onlarla yakından ilgileniliyor. Ayrıca eğitim ekibi beslenmesi yapılan canlı hakkında detaylı bir sunum yapıyor.

Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-18.00 arası açık...

*Etkinlikler, hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑