Apart

GÜNCEL

İşte İstanbul için gündemdeki tarih! İstanbul'da koronavirüs yasakları ne zaman bitecek?

Son dönemde Türkiye'deki koronavirüs salgını kontrol altına alınırken, vaka eğrisinde de düşüş eğilimi başladı. Bu durum neticesinde normalleşme süreci için ilk adımlar atılırken, İstanbul için uygulanan seyahat yasağının ne zaman biteceği de merak k

18 Mayıs 2020 Saat: 09:21
İşte İstanbul için gündemdeki tarih! İstanbulda koronavirüs yasakları ne zaman bitecek?
İşte İstanbul için gündemdeki tarih! İstanbul'da koronavirüs yasakları ne zaman bitecek?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunda yapılan simülasyonlarda ise her şey yolunda gider ve geçen haftaki insan hareketliliğinin olumsuz bir etkisi olmazsa, günlük vaka sayısının 25 Mayıs'tan sonra binli rakamların altına düşmesinin ihtimal dâhilinde olduğu belirtildi. Ancak, vaka sayısında öngörülmeyen bir artış olursa ve bu artış trendi üç-dört gün devam ederse, normalleşme adımlarının atılması askıya alınacak, gerekirse yeni kısıtlamalar getirilecek.

İSTANBUL YASAĞI TEMMUZDA KALKACAK
Bilim Kurulu, seyahat yasaklarının kaldırılması konusunda bazı iller için 4 hafta, bazıları için de 8 haftalık bir süre belirledi. Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, hâlen 15 ilde devam eden seyahat kısıtlamasının bayramdan sonra bazı illerde kaldırılabileceği, ancak İstanbul'da vakaların düşmeye başlamasından itibaren 8 hafta beklenmesi gerektiği belirtildi. Mevcut vaka eğrisinden hareketle yapılan simülasyonlarda, İstanbul'daki seyahat yasağının temmuzun ilk haftasına kadar devam etmesi gerektiği görüşü öne çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑