GÜNCEL

İstiklal Caddesi bombacısının ikinci hedefi orasıymış! Duyunca şok olacaksınız

Taksim İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin ölümüne, 81 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu PKK'lı terörist Ahlam Albashır'ın ikinci hedefinin İstanbul Fatih Camisi olduğu ortaya çıktı. Albashır, Fatih Camisi

22 Kasım 2022 Saat: 12:11
İstiklal Caddesi bombacısının ikinci hedefi orasıymış! Duyunca şok olacaksınız
İstiklal Caddesi bombacısının ikinci hedefi orasıymış! Duyunca şok olacaksınız

İstanbul'da İstiklal Caddesi saldırısının üzerinden 9 gün geçerken soruşturmayla ilgili her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Suriye uyruklu kadın terörist Ahlam Albashir’in profili ve amatörce davranışlarının saldırıya dair çokça soru işaretinin oluşmasına yol açtığını yazan İsmail Saymaz, teröristin ikinci hedefinin İstanbul'daki tarihi Fatih Camisi olduğunu iddia etti. 

'Abim ÖSO'da üst düzey komutan'

Terörist Albashır'ın "Abim ÖSO'da üst düzey komutan" ifadesini hatırlatan Saymaz, teröristin ifadesinin tamamını yayınladı. Teröristin Taksim'de iki kez keşif yaptığı itirafını aktaran Saymaz, "İkinci hedef Fatih Camisiydi" bilgisini paylaştı. İşte terörist Ahlam Albashır'ın Fatih Camisi ile ilgili anlattıkları:

Fatih Camisi'nde keşif

"Bilal, Ahmet Elşeybun ve ben Fatih’e gitmek üzere sözleştik. Korsan taksiyi çağırdık. Bilal vazgeçti. Ahmet’le Fatih Camisi’nin önüne gittim. Zaman geçirip döndük. Bilal, 'Zorunlu haller haricinde atölyeden çıkma' dedi. Hacı aradı. 'Bilal’in lafını dinle' diye tehdit etti."

Taksim saldırısı bir gün ertelenmiş

PKK'lı terörist Ahlam Albashır, bombalı saldırının aniden gelen bir telefon nedeniyle bir gün ertelendiğini de anlattı. Albashır, "12 Kasım akşamı Bilal “Taksim’e gidelim” dedi. Telefon çaldı. Görüştükten sonra ertesi gün gitmemiz gerektiğini söyledi. Bilal ile Hüsam atölyedeydi" diye konuştu.

Bombayı Suriye'den 16 yaşındaki kız getirdi

Ahlam Albashır ifadesinde, "Bir ay önce Suriye’de 16-17 yaşlarında kadının yanında önemli malzemelerle Türkiye’ye gelip Bilal’in onun için yer ayarlaması gerektiğine, benden atölyede yalnız kalıp kalamayacağımı sormasıyla vakıf oldum" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑