YAŞAM

Kastamonu'da yürekleri sızlatan görüntü

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya Belediyesi tarafından hayvan barınağı olarak kullanılan alanında sokak köpekleri ölüme terk edildi.

19 Aralık 2018 Saat: 10:22
Kastamonuda yürekleri sızlatan görüntü
Kastamonu'da yürekleri sızlatan görüntü

Tosya Belediyesi tarafından Mezbahane yanına yapılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina Merkezi çevresine bırakılan yüzlerce sokak hayvanı, soğuk havada aç bırakılarak ölüme terk edildi. Soğuk hava ile birlikte aç kalan sokak hayvanları, bir bir ölmeye başladı. Barınağın her köşesinde insanın vicdanını sızlatan görüntüler ve köpeklerin soğuk ve açlıktan ağlayış sesleri duyuluyor. Sokak hayvanlarının ölüme terk edilmesine tepki gösteren bir hayvansever, her gün kendi imkanları ile başıboş ve ölüme terk edilen sokak hayvanlarını yemek getirmeye çalışıyor. 

Kastamonuda yürekleri sızlatan görüntü


“KAYMAKAMA SÜREKLİ KÖPEK KULÜBESİ YAPILMASI İÇİN RİCADA BULUNDUM” 

Telle çevrili alanda ölümü bekleyen sokak hayvanlarına kendi imkanlarıyla yemek götüren bir hayvansever, “Ben, her gün buraya gelerek kendi imkanlarımla burada aç ve susuz şekilde bekleyen bu köpeklere yiyecek getiriyorum. Şu görmüş olduğunuz derme çatma kulübeleri de ben yaptım. Ne yapayım pek olmadı ama elimden gelende bu. İç kısımlarına evden getirdiğim battaniyeleri serdim. 

Kastamonuda yürekleri sızlatan görüntü


Üst kısımları da bu soğukta üşümesinler diye bir şeylerle kapatmaya çalıştım. Buraya kulübe yapılması için birkaç defa ilçe kaymakamına gittim fakat daha bir sonuç alamadım. Kaymakam bey Belediye Başkanı ile görüşüp buraya kulübe yapılmasını rica ederim dedi fakat halen beklemekteyim. 

Burada soğuktan ve açlıktan her gün birkaç köpek ölmekte. Tosya halkına seslenmek istiyorum ne olur bu hayvanlara yardım edin. Yazıktır, günahtır köpekleri aç ve susuz bu soğuk günlerde dışarıda bırakmayın” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑