GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'a büyük övgü

Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'a büyük övgü

15 Temmuz 2021 Saat: 09:03
Kılıçdaroğlundan Mansur Yavaşa büyük övgü
Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş'a büyük övgü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkent Spor Zirvesi'nde konuştu.

Geceyi organize eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür eden Kılıçdaroğlu, Yavaş'ı işaret ederek "O Ankara'yı Mustafa Kemal'in Ankara'sı yapacak" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Türkiye izlediğimiz sporcularla gurur duyacak. Emin olun büyük bir gururla sporcularımızı izledim. Evlatlarımız var. Her alanda başarı elde etmek için çalışıyorlar. Acaba evlatlarımıza ne kadar sahip çıkıyoruz? Mansur Başkan önemli bir adım attı, bu geceyi düzenledi.

Gerek bizim anayasamız, toplumumuz spora önem vermemizi ön görüyor. Artık uluslar yumuşak güç dediğimiz bir kavramı geliştirdiler. Yani Türkiye'nin sesinin bütün dünyadan duyulmasını sağlayan bir spordur bazen bir romandır bazen bir tiyatrodur. 

Spor sadece çıkıp gösteri yapmanız değildi. Spor ayrıca sizin stratejik düşünmenizi de sağlar. Dolayısıyla bu tür çabalarınız bizim çok değerlidir. 
 
Spor deyince biz genellikle gençlerimizi anlarız, ancak sporun yaşı yoktur. Bunun içinde yeşil alanlara ihtiyacımız var. Ankara beton ormanına dönüştü, yeşil alanlara ihtiyacımız var. Çubuk Barajı'nı açtınız, orayı olağanüstü güzel bir alana dönüştürdünüz, yeni alanlara ihtiyacımız var. 

Geceyi düzenleyen sayın başkanımıza teşekkür ederim. O Ankara'yı gerçek anlamda Ankara yapacak, inanıyorum. O, Ankara'yı gerçek anlamda Mustafa Kemal'in Ankarası yapacak, buna inanıyorum. O Ankara'yı gerçek anlamda çağdaş uygarlığın merkezi haline getirecek buna inanıyorum. Ankara'yı sporun merkezi haline getirecek inanıyorum."

İlgili Haberler

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑