GÜNCEL

Kocasakal’dan çarpıcı iddialar

Doç.Dr. Kocasakal,”Bize sahte din dayatıyorlar” dedi

30 Ekim 2016 Saat: 20:43
Kocasakal’dan çarpıcı iddialar
Kocasakal’dan çarpıcı iddialar

İstanbul Barosu eski Başkanı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, İslam'ı en iyi yaşayan, yaşatan ve namusunu şerefini kurtaran Türkler olduğunu belirterek, "O yüzden bize sahte bir din dayatıyorlar" iddiasında bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, ‘Kuşatma Altındaki Cumhuriyetimiz’ konulu konferans düzenlendi.

İstanbul Barosu eski Başkanı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, Türkiye'de bütün kavramların içinin boşaltıldığını söyledi.

HORMONLU SOL İDDİASI

Türkiye'nin sağ ve sol kavramlara sıkıştırılamayacak buna da gerek olmayan milli bir ideolojisinin bulunduğunu belirten Doç.Dr. Kocasakal, şöyle dedi: “Sadece Türkiye'nin değil bütün mazlum milletlerin ideolojisi o. Solu da ikiye ayırıyorum. İki türlü sol vardır. Birincisi, hormonlu sol. Genetiği değiştirilmiş sol. Amerika'nın Ortadoğu'ya özgürlük getirdiğine inanan veya inandırmaya çalışan, Atatürk'le, Cumhuriyetle, Bayrakla, vatanla, mücadele etmeyi, didişmeyi solculuk sayan, etnikçiliği ve mezhepçiliği solculuk diye yutturmaya çalışan hormonlu sol. Bir de organik sol var. Ona hiçbir lafım yok”

“BİZE SAHTE BİR DİN DAYATIYORLAR”

Kocasakal, Türkiye'deki muhafazakar konusuna da değinerek, “Türkiye muhafazakarlaşıyorsa, dindarlaşıyorsa 20 yıl öncesine kadar bu kadar olmayan bu kadar pislik, bu kadar çocuk tacizi, ırza geçme, rezillik, o televizyon programları nasıl oluyor. Bu mudur muhafazakarlık?  İddia ediyorum ben bunlardan daha muhafazakarım. Çünkü bunlar muhafazakar değil. Bunlar muhafaza-i-kar. Arada bir ‘ i' var. Hiçbir haçlı seferi, islama ve Müslümanlığa bunların verdiği zararı verememiştir. Çünkü bunların ki islam değil. İslamı dünyada en iyi anlayan, yaşayan ve yaşatan Türklerdir. Türkler islamiyeti kabul etmeden evvelde Türk’tü. Bu da şimdi tamamlayıcısı.  İslamı en iyi yaşayan ve yaşatan ve namusunu şerefini kurtaran Türkler’dir. O yüzden bize sahte bir din dayatıyorlar. Kavramlar ne kadar fark ediyor” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑