GÜNCEL

Mehmet Ali Şahin: İçimden gülüyorum bu yapılanlara

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP’nin kasaba avukatlığı anlayışı ile hareket ettiğini söyledi.

23 Ağustos 2014 Saat: 10:06
Mehmet Ali Şahin: İçimden gülüyorum bu yapılanlara
Mehmet Ali Şahin: İçimden gülüyorum bu yapılanlara

Karabük’te televizyon muhabirliği yapan Tuncay ve Fikriye Atay’ın düğün törenine katılan Şahin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

“KASABA AVUKATI ANLAYIŞI İLE HAREKET EDİYORLAR”

12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık görevinin, seçildiği gün düştüğünü iddia eden CHP’nin yaptığı itirazları da değerlendiren Şahin, “Kasaba avukatı anlayışı ile hareket ederseniz her girdiğiniz veya her başvurduğunuz yerden ret cevabı almanız gayet doğaldır. Ne Anayasayı doğru dürüst yorumlayabiliyorlar, ne Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili yasayı ve ne de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu cevabı algılayabiliyorlar.

''İÇİMDEN GÜLÜYORUM''

İşleri güçleri ellerinde dilekçe ile muhalefet yaptıklarını sanıyorlar. Ben de içimden gülüyorum bu yapılanlara” cevabını verdi.

“TÜRKİYE İÇİN YENİ BİR ADIM”

28 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı yemin törenini çok önemsediklerini anlatan Şahin, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu hazırlıklar ilk defa halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı’nın yemin töreni şeklinde olacağı için önem arz ediyor. Daha önce 11 Cumhurbaşkanı mecliste yemin ederek görevine başladı. Bunun farkı, halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı’nın ilk defa Yüksek Seçim Kurulu’nun gönderdiği mazbatanın TBMM Başkanı tarafından verilmesi şeklinde o gün törenler yapılacak ve sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni görevine başlayacak. Bu Türkiye için yeni bir adımdır. Bu bir yeniliktir. Biz de onun için yeni Türkiye diyoruz. Artık Türkiye çok daha demokratik, insan hak ve özgürlüklerine çok daha önem veren bir ülke olarak yoluna inşallah daha hızlı şekilde devam edecektir.”

''MYK YENİ GENEL BAŞKANIMIZIN BAŞKANLIĞINDA TOPLANACAK''

Yeni yol haritasının nasıl olacağı yönündeki bir soruya ise Şahin, “Biz MYK’da yeni genel başkanımızın tespiti gündemi ile toplandık. Nitekim Genel Başkanımız da toplantının sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Bundan sonra MYK’mız yeni genel başkanımızın başkanlığında toplanacak. Hangi yol haritasını önümüze koyacağımızı, ondan sonra açıklarız” ifadesinde bulundu.

Şahin’e Milletvekili Osman Kahveci, Belediye Başkanı Rafet Vergili, TSO Başkanı Sedat Namal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun da eşlik etti. Şahin, gelin ve damadı tebrik ederek altın taktıktan sonra salondan ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑