DÜNYA

Rusya'dan Ankara ve İstanbul'a uçuşlar 1 Ağustos'ta başlayacak

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, 1 Ağustos'ta Ankara ve İstanbul'a, 10 Ağustos tarihinde de Antalya, Bodrum ve Dalaman'a uçuşların tekrar başlayacağını söyledi.

25 Temmuz 2020 Saat: 09:47
Rusyadan Ankara ve İstanbula uçuşlar 1 Ağustosta başlayacak
Rusya'dan Ankara ve İstanbul'a uçuşlar 1 Ağustos'ta başlayacak

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, "1 Ağustos tarihinden itibaren Rusya Federasyonu karşılıklı olarak İngiltere ile uçuşları başlatıyor. İngiltere'nin başkenti Londra'yla. Türkiye ile de tek seferde iki karar alındı. 1 Ağustos'tan itibaren Ankara ve İstanbul ile, 10 Ağustos'tan itibaren Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil yerleriyle uçuşlar başlatılacak" ifadelerini kullandı.

Golikova,  belirli bir grup Rusya vatandaşı arasında popüler olan Tanzanya, Zanzibar ile uçuşların tekrar başlatılacağını ekledi.

Golikova, "Uçuşların tekrar başlatılmasının vaka sayısında artışa yol açmaması için uçakların iniş yapacağı tüm ülkelerdeki, Rusya'nın kentlerindeki salgınla ilgili durumu dikkatli olarak takip edeceğiz" dedi.

Golikova, Rusya'ya gelecek yabancı vatandaşların, koronavirüs taşımadıklarını göstermek için uçuştan 72 saat önce test yaptırmış olmaları gerektiğini de söyledi.

Golikova, yurtdışından gelecek Rusya vatandaşlarının ülkede 72 saat içerisinde test yaptırmalarının mümkün olacağını kaydetti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑