GÜNCEL

Soylu: Anneler terör örgütünden öcünü alıyor

İçişleri Bakanı Soylu, dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde mücadeleye devam eden annelere, 'Bir partiyi, PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak kullandıklarını bütün Diyarbakır ve güneydoğuda yaşayan bütün vatandaşl

8 Eylül 2019 Saat: 09:33
Soylu: Anneler terör örgütünden öcünü alıyor
Soylu: Anneler terör örgütünden öcünü alıyor

Tunceli'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Soylu, 17 kulenin hizmete girdiğini söyledi. Güvenlik güçlerinin bu kulelerde güvenlik tedbirini sağladığını aktaran Soylu, "3 yıldır burada öldürülen terörist sayısı 333, toplam terörist sayısı da yaklaşık 370. Kuleler arttıkça, etkisiz hale getirilen terörist sayısı artıyor." dedi.

Operasyonlar kış boyunca sürecek

"Operasyonlar tüm sezon boyunca sürecek. Bunu milletimizin bilmesini istiyorum. Kim ne yaparsa yapsın, tüm güvenlik güçlerimizin andıdır, Türkiye'de bu teröristlerin ülkemizin huzurunu bozmalarına müsaade edilmeyecek, Türkiye'nin gücü bunu sağlayabilecek kabiliyettedir."

"Terör örgütü, maalesef bu coğrafyada anaları duygularını istismar etti. Hep, kadın üzerinden terör örgütünü güçlendirmeyi sağladılar. O kadınların, annelerin dizlerinin dibinde olan evlatları teröre gitti. Bunların acısını yaşadılar ama bir taraftan da terör örgütünün baskısı onların söz söylemelerini engelliyordu. Bugün demokrasi ortamı oluşunca insanlar rahatlıkla ifade edebiliyorlar. Diyarbakır'da herkes terör örgütüne nereden katılındığını biliyor, tam adresinin önündeler. Bir parti, PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak kullanıldı. Bunu bütün Diyarbakır ve doğuda yaşayan tüm vatandaşlar biliyorlar. Terör örgütünden öcünü anneler alıyor."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑