KÜLTÜR/SANAT

Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı: Uzak dur

Eski güzel Sinem Sülün hakkında, boşandığı işadamı Mustafa Yüksel ve ailesinin koruma talebi mahkeme tarafından kabul edildi. Sülün eski eşinin ailesine, yatak odasına böcek yerleştirerek kendisini dinledikleri gerekçesiyle dava açmış ve kazanmıştı

26 Eylül 2018 Saat: 07:15
Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı: Uzak dur
Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı: Uzak dur

Tekstilci Mustafa Yüksel ile 2013’te evlenen 2005 Miss Model of Turkey yarışmasının birincisi Sinem Sülün, yatak odasındaki üçlü prizde dinleme cihazı bulunca, eşinin ailesinin kendisini dinlediğini iddia ederek mahkemeye başvurmuştu. Bu olayın ardından eşinden boşanan Sülün’ün açtığı dinleme davasının sonucunda kayınpederi Sami Yüksel ve kayınvalidesi Hikmet Birsen Yüksel 2 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Kararın ardından Yüksel ile annesi ve babası, eski gelinlerinin sosyal medya hesabından kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ederek mahkemeden korunma talebinde bulundu. İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dava dilekçesinde avukat Ahmet Doğuş Cantürk şu iddialara yer verdi: “Davalı sosyal medya hesabından müvekkillerin umre seyahatindeki fotoğrafını paylaşıp altına ‘Kabe’ye el sürüp, Allah deyip gelininizin yatak odasını dinlemek… Bu dünyada değil bizim hesaplaşmamız’ mesajı yazmıştır. Sinem Sülün’ün eski eşi olan müvekkil Mustafa Yüksel, ikinci evliliğini yapmış ve yeni eşinden çocuk beklemektedir. Bu ve benzeri haberler müvekkilin ailesi için de iş dünyası için de olumsuz bir imaj çizmektedir.”

Talebi değerlendiren İstanbul Aile Mahkemesi, Sinem Sülün’ün 2 ay süreyle eski eşi, kayınvalidesi ve kayınpederinin bulunduğu konuta yaklaşmamasına karar verdi. Mahkeme ayrıca Sülün’ün eski eşi ve ailesine karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama, küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına hükmetti.

Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı: Uzak dur
2 AY YAKLAŞAMAYACAK

Tarafların korunma süresinin 19 Eylül’de bitmesinin ardından Sülün’ün saldırılarına devam ettiğini iddia eden Yüksel ve ailesi tekrar mahkemeye başvurdu. Mahkeme, sürenin 2 ay daha uzatılmasına karar verdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑