GÜNCEL

Tunceli'de "özel güvenlik bölgesi" uygulaması.

Tunceli kent merkezi ile Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde bazı alanlar, terör operasyonları nedeniyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi..

17 Mart 2017 Saat: 15:01
Tunceli'de "özel güvenlik bölgesi" uygulaması.
Tunceli'de "özel güvenlik bölgesi" uygulaması.

Tunceli'de bazı alanlarda 31 Mart'a kadar özel güvenlik bölgesi uygulaması yapılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde terörist unsurların bulunması ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla devam ettiği bildirildi.

400 CİVARINDA ÖRGÜT ÜYESİ...
Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Tunceli genelinde PKK ile birlikte kırsal alanda silahlı faaliyet yürüten TKP/ML TİKKO, MLKP ve MKP HKO örgütlerine karşı başlatılan operasyonlar kapsamında Tunceli kırsal alanında barındıkları tahmin edilen 400 civarında örgüt üyesinin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan geniş kapsamlı operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar nedeniyle sivil vatandaşların zarar görmemesi için il merkezi ve Hozat, Pülümür, Ovacık ve Nazimiye olmak üzere 4 ilçedeki toplam 31 bölgede 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Tunceli Valiliği'nden, konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, aşağıda koordinat bilgileri yazılı Tunceli İli; Tunceli merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 31 ayrı bölgede 17 Mart 2017- 31 Mart 2017 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmiştir.Halkımızın can ve mal güvenliği için; Özel Güvenlik Bölgelerine, Mülki Amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir" denildi.

Açıklamada, özel güvenlik bölgesi ilan edilen bölgelerin isimleri şöyle sıralandı:
"İl merkezinde, Bali deresi, kurutlu deresi, Gözlek-Seperteki bölgesi, Kutlu bölgesi, Ahpanos vadisi , Sal deresi, Laç deresi, Ovacık ilçesinde; Eroğlu Mahallesi, Mercan Dağları, Kıran deresi, Kinikan Tepe, Golan Yaylası, Eğreci mahallesi, Dülbektaşı, Karaoğlan dağı, Yarpuzlu mahallesi, Alisırtı Gecidi, Dalav Yaylası, Karagöl yaylası, Kurugöl yaylası,, Bastır yaylası, Kurt yaylası, Çeşme yaylası, Yel yaylası, Ganikastik, Çığırlı yaylası, Karadere, Nazimiye ilçesinde; Tavuklu, Doğantaş köyleri bölgesi, Dokuzkaya köyü Pülümür ilçesinde; Yoncalı yaylası,, Sarıgül yaylası ve Hozat ilçesinde; Kinzir Ormanları."

.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑