GÜNCEL

Ülkücülerden Kur’anlı protesto

Bolu Ülkü Ocağı üyeleri, sevgililer günü'nü protesto edip Kur'an-ı kerim dağıttı

14 Şubat 2016 Saat: 19:31
Ülkücülerden Kur’anlı protesto
Ülkücülerden Kur’anlı protesto

Bolu Ülkü Ocağı üyesi gençler, kentin en işlek caddesinde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü protesto ederek vatandaşlara Türk bayraklarına sarılı Kur'an-ı Kerim dağıttı.

Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil ve Bolu Ülkü Ocağı üyesi gençler, İzzet Baysal Caddesi'nde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü protesto ederek vatandaşlara Türk bayraklarına sarılı Kuran-ı Kerim dağıttı. Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil bir açıklama da yaptı.

SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜ PROTESTO ETTİLER

Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil ve ülkü ocağı üyesi yaklaşık 20 genç İzzet Baysal Caddesi'nde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü protesto etti.

"BİZİM SEVDAMIZ KURAN'A, BAYRAĞA VE VATANA"

Sevgililerin kol kola yürüyüp kalpli balonlarının satıldığı kentin en işlek caddesinde yapılan protesto eylemi halkın da dikkatini çekti. "Bizim sevdamız Kuran'a, bizim sevdamız bayrağa, bizim sevdamız vatana" yazılı pankart açan ülkücüler "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı. Sevgililer Günü'nü kutlayanları eleştiren Ülkü Ocağı Başkanı Adem Evcil, şöyle dedi:

"SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜ KUTLAMIYORUZ VE PROTESTO EDİYORUZ"

"Hemen hemen her gün şehit haberiyle sarsıldığımız şu günlerde Hristiyan papazın zina eden gençleri savunması nedeniyle öldürüldüğü gün olan ve dünyanın bir çok yerinde Sevgililer Günü olarak kutlanılan bu günü kutlamıyoruz ve protesto ediyoruz.

"BU TARZ GÜNLERİ KUTLAMAK UYGUN DEĞİL"

Gerek Türk kültüründe gerek İslam ahlakında bu tarz günleri kutlamak uygun değildir. Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şerif de 'Kim bir toplumu taklit ederse o da onlardandır' diye buyurmuştur. Bugünü protesto ederken Haziran ayından bu zamana 300 asker ve polisimizi şehit verdik.

TÜRK BAYRAKLARINA SARILI KURAN DAĞITTI

Türkiye'nin 81 iline ateş düştü. Bugünü bahane ederek kutlanılan, yapılan eğlencelerin tamamını kınıyoruz. 81 ilimizi temsilen 81 adet Türkçe Kuran-ı Kerim meali ve 81 adet Türk bayrağı dağıtıyoruz."

Evcil, açıklamalarının ardından caddede yürüyüş yapan vatandaşlara Türk bayrağına sarılı Türkçe Kuran-ı Kerim meali dağıttı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑