GÜNCEL

Yalanları ortaya çıktı

KAİMDER 'İlgimiz yok' dediği öğretmeni çocuklarla sahneye çıkarmış

19 Mart 2016 Saat: 18:57
Yalanları ortaya çıktı
Yalanları ortaya çıktı

Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerdeki 45 öğrencinin rehber öğretmeni Muharrem Büyüktürk tarafından cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, Büyüktürk'le bir ilgilerinin olmadığını iddia etmişti. Ancak ortaya çıkan bir fotoğraf, dernek ve öğretmen arasındaki yakın ilişkiyi çok net şekilde ortaya koydu.

Karaman'da Ensar Vakfı'nın açılışını yaptığı KAİMDER yurdunda kalan 45 öğrencinin cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, çocuk istismarcısı öğretmenin kendileriyle bir ilgisi bulunmadığını iddia etmişti.

KAİMDER'in açıklamalarının ardından vakfın ilgisi olmadığını iddia ettiği öğretmen Muharrem Büyüktürk'ün bir etkinlikte öğrencilerle birlikte sahnede yer aldığı bir fotoğraf ortaya çıktı.

Söz konusu fotoğrafa ilişkin Karaman'da faaliyet gösteren bir yerel haber sitesinde ise; "Kısa adı KAİMDER olan Karaman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinin Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlediği ‘Bensiz Olmaz Çanakkale Gösterisi’ katılım ve ilgi yüksek oldu. KAİMDER’in yurdunda kalan Karaman İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerin faaliyetlerini içeren slayt gösterimine geçildi. Ardından öğrenciler tarafından düzenlenen programa geçildi. Gerek öğrencilerin okudukları şiirler, oynadıkları piyesler, gerekse öğrencilerin geceye uygun kıyafetleri ve araç gereçleri göz doldurdu. Gece sonunda öğrencilerin rehber Öğretmenleri Muharrem Büyüktürk ve öğrenciler bolca alkış aldı." ifadeleri kullanıldı. Haberde 6. sınıf öğrencilerinin "yurtta kaldığı" ifadeleri dikkat çekerken, Muharrem Büyüktürk'ün de koyu bir AKP'li olduğu ortaya çıktı.

İSTİSMARCI BÜYÜKTÜRK, DAVUTOĞLU HAYRANI ÇIKTI

Büyüktürk kendi Twitter hesabından Başbakan Davutoğlu'na övgü dolu sözler yazarken şu ifadeleri kullandı: "Davutoğlu kardeşime, hemşerime, sonuna kadar güveniyorum. Aldığı bayrağı layıkı ile taşıyacağına güveniyorum"

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑