GÜNCEL

Yaşlı kadın bu halde bulundu! Ahırda tutuyorlardı…

Anne babası hayatta olmayan zihinsel engelli Ayşe Gülen’in (57), vasi olarak atanan dayısı Metin U. tarafından kapısı kilitli bir ahırda tutulduğu ortaya çıktı. Gülen’in babasında kalan evin kirasını ve yetim maaşı ile Gülen adına ÖTV’siz engelli oto

8 Ağustos 2019 Saat: 10:39
Yaşlı kadın bu halde bulundu! Ahırda tutuyorlardı…
Yaşlı kadın bu halde bulundu! Ahırda tutuyorlardı…

AYŞE Gülen Çankırı’nın Bayramören ilçesine bağlı Dalkoz köyünde dünyaya zihinsel engelli olarak geldi. Yüzde 70 engelli raporu olan Gülen 2 yaşındayken annesi Güllü’yü kaybetti. Baba ikinci kez evlenen Gülen bir süre de üvey anne ile yaşadı. 20 yıl kadar önce de baba Rasim Gülen vefat etti. Üvey anne de başka biri ile evlenince Gülen bir başına kaldı.

KİRAYI DA YETİM MAAŞINI DA ALDI

Mahkeme kararı ile Gülen’in dayısı Metin U. vasi olarak atandı. Vasilik kararı sonrası dayı Metin U., Gülen’e babasından kalan 2 bin liralık yetim aylığı ve Ankara’daki dairenin 800 liralık kirasını almaya başladı. Metin U., kendi kullanımı için, bir de Gülen adına ÖTV’siz bir otomobil de aldı.

İHBAR DOĞRU ÇIKTI

Geçen 4 Ağustos akşamı da Bayramören İlçe Jandarma Komutanlığı’na bir kişi telefonla ihbarda bulundu. Bu kişi, jandarma görevlisine Ayşe Gülen’in günlerdir kapısı kilitli bir ahırda tutulduğunu bildirdi. Jandarma görevlileri hızla köye ulaştı. Belirtilen adrese gidildi. Telefon ihbarında söylendiği gibi ahırdan bozma yerin kapısının kilitli olduğu görüldü. Kilitli kapı açıldığında ise Gülen’in bir başına yatağında olduğu görüldü.

Jandarma ekipleri ilk olarak Çankırı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile temasa geçti. Gülen, zihinsel engellilere hizmet verilen bir rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑