YAŞAM

Hamsiye çıktılar 100 köpekbalığı tuttular

Ordu'da hamsi avına çıkan balıkçıların ağına 100 köpek balığı takıldı.

1 Şubat 2013 Saat: 14:34
Hamsiye çıktılar 100 köpekbalığı tuttular
Hamsiye çıktılar 100 köpekbalığı tuttular
 Ordu'da hamsi avına çıkan balıkçıların ağına 100 köpek balığı takıldı. Gülyalı Balıkçı Kooperatife bağlı bazı balıkçılar sabahın erken saatlerinde hamsi avı için denize açıldı. Kıyıdan uzaklaştıktan bir süre sonra ağlarını denize bırakan balıkçılar daha sonra ağları toplamaya başladı. Ardından ağlarını çekmeye çalışan balıkçılar bir anda ağlarının ağırlaştığını fark etti.
 
Bunun üzerine ağlarını kontrol eden balıkçılar ağlarına köpek balıklarının takıldığını gördü. Ağlarını toplamaya devam eden balıkçılar yaklaşık 100 köpek balığını kayıklarına alarak kıyıya döndü. Konuya ilişkin Gülyalı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı İnan Sağlam, "İlk defa balıkçılarımızın ağına bu kadar fazla köpek balığı takıldı" dedi. Köpek balıklarının ne türde olduklarını tam bilemediklerini ifade eden Sağlam, "Köpek balığı yakalayan balıkçılarımız da çok şaşkın. Çünkü bu kadar fazla köpek balığı ile karşılaşmamışlardı" diye konuştu.
 
Köpek balıklarının 1.5 ile 2 metre arasında değişen boylarda olduğunu anlatan Sağlam, şunları kaydetti:
"Sabah erken saatlerinde balıkçı arkadaşlarımız hamsi avı için denize açılmışlar. Kıyıdan bir süre içeriye açılan balıkçılarımız daha sonra ağlarını denize bırakmışlar. Ardından ağlarını toplamaya başladıklarında köpek balıkları ile karşılaşmışlar. Balıkçılarımız ağlarına takılan köpek balıklarını kıyıya getirdiler. Açıkçası hepimiz çok şaşırdık. Daha önce bir kaç tane köpek balığı yakalamıştık ancak bu kadar fazlasıyla ilk defa karşılaşıyoruz. Ayrıca küçük balıkların korunması amacıyla köpek balıklarının yakalanmış olması bizi daha da mutlu etti." Sağlam, köpek balıklarını bazı illerdeki yem fabrikalarına sattıklarını sözlerine ekledi.larını sözlerine ekledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑