SAĞLIK

BENNU POLİKLİNİĞİ’NDEN BİR İLK DAHA

Özel Bennu Polikliniği, estetik ve sağlıklı yaşamı birleştirmek amacıyla Kocaeli’ye hizmet veren, insan sağlığını üst düzeyde önemseyen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan bir sağlık kuruluşu

7 Mayıs 2014 Saat: 11:12
BENNU POLİKLİNİĞİ’NDEN BİR İLK DAHA
BENNU POLİKLİNİĞİ’NDEN BİR İLK DAHA

Bu merkezde estetik ve medikal uygulamaların tamamı konusunda uzmanlaşmış hekim ve estetisyenler tarafından modern tıp teknolojileri kullanılarak uygulanıyor. En önemli konulardan biri olan sterilizasyon koşulları eksiksiz sağlanmakta.

Özel Bennu Polikliniği’nde, klinik olarak güvenirliği kanıtlanmış, sonuçları hakkında net bilgilere sahip olduğu uluslararası onaylı sistemler kullanılıyor. DR. FUAT AYAR ve uzman kadrosunun temel ilkesi, en kaliteli ürün ve en iyi hizmeti vermek, dünyaca ünlü firmaların ürünlerini kullanıp, sektörde çıkan her türlü yeniliği dünya ile aynı anda müşterilerin beğenisine sunmak.

Çatlak Tedavisi: BIODERMOGENESI
Cilt Çatlaklarını Kader Olmaktan Çıkartan Tedavi; BIODERMOGENESI
Deri çatlakları gerek erkek gerekse kadınların ortak sorunu. Fakat en çok kadınların etkilendiği ve bazen ciddi kozmetik sorunlar yaşatabilen bu soruna karşı birçok ürün kullanılmasına rağmen kalıcı yok edilmesi bu güne kadar mümkün olamadı. Son bir yıl içinde geliştirilen bir tedavi yöntemi ile deri çatlaklarında ciddi düzelmeler elde edilebildiğini öğrendik. Biodermogenesi olarak isimlendirilen tedavi yöntemi artık Türkiye’de de uygulanıyor.

CİLT ÇATLAĞI NEDİR?

Cilt çatlaklarının ne olduğunu anlamak için, cildin yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamamız gerekir. Normal cilt destek dokusu, %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Cilt yapısında bulunan elastin, cilde esnekliğini veren ve gerilmesini mümkün kılan bir proteindir. Elastin, cilt içerisinde cildin esnemesine ve daha sonra orijinal konumuna geri çekilmesine izin veren balık ağı benzeri bir yapı oluşturur.
”Cilt çatlakları, hasar görmüş elastin yapılarıdır“
Bu elastin lifleri hasar gördüğünde ‘skar’ görüntülü cilt çatlakları oluşur. Cilt çatlaklarını dikkate değer kılan, görünümlerinin ne ölçüde göze battığıdır; bununla birlikte, bir mikroskop altında baktığınızda normal, sağlıklı ciltten hemen hiçbir farklılık görmezsiniz. Bir cilt çatlağına dokunduğunuzda, neredeyse orada cilt yokmuş gibi bir boşluk hissedersiniz. Gerçekte ciltte çok az bir değişim olmasına rağmen, gerçek ve görsel algılama çok farklıdır.


CİLT ÇATLAKLARININ SEBEBİ NEDİR?
Cilt çatlakları hakkında şaşırtıcı olan şey, gerçekte bunlara cildin “gerilmesinin” neden olmamasıdır. İnsanlar, cilt çatlaklarını kilo almakla veya hamilelikle ilişkilendirir ve cildin bu yeni ve daha büyük vücuda uymak için gerildiğini düşünürler. Bu ilişkilendirme çok güçlüdür ve “cilt çatlağı” terimi bu yanlış algılamayı biraz daha güçlendirmiştir.
CİLT ÇATLAKLARININ NEDENİ HORMONLAR MIDIR?
Cilt çatlaklarının gerçek nedeni hormonlardır. Evet, bu durumun nedeni hormonsal etkilerdir. İnsanlar kilo aldıklarında hormonlar üretilir ve yağ hücrelerinin metabolizma sürecine dahil olur. Bu nedenle kilo alıp verdiğimizde, vücudumuzdaki hormonlar ve aynı zamanda cildimizdeki hormonlarımız etkilenir.
” Laboratuvarda Cilt Çatlakları ‘Yaratılabiliyor “
Örneğin, sadece güçlü lokal kortizonlu kremler kullanmak suretiyle normal cilt üzerinde suni olarak cilt çatlakları yaratılmıştır. Bu sonuç, test deneğinde herhangi bir kilo alma veya kilo verme olmadan elde edilmiştir. Steroidler vücudumuzdaki hormonlara benzerler; dolayısıyla cilde uyguladığımızda cilt çatlaklarına neden olmaktadırlar. Burada cildin gerilmesi söz konusu olmadığından, bu deney cilt çatlağı nedeninin cildin ‘gerilmesi’ olmadığını gösteren pozitif bir kanıttır.
” Kilo Alma ve Hamilelik, Hormonları Değiştirir “

ÖYLEYSE, KİLO ALAN VEYA HAMİLE İNSANLARDA GENELLİKLE BU CİLT ÇATLAKLARI NEDEN GÖRÜLÜYOR?

Gelişme çağımızda, kadınların hamilelik döneminde, erkekler ağırlık kaldırırken veya ergenlik çağındaki gelişme sırasında, vücut geliştikçe cildin de genişlediği doğrudur. Fakat, bu yaşam değişikliklerine hormonlarımızdaki ciddi değişiklikler ve cilt metabolizmamızdaki değişiklik eşlik eder. Cilt çatlaklarına neden olan şey ‘gerilme’ değil, bu etkilerdir.


NEDEN ZAMAN İÇERİSİNDE İYİLEŞEMİYORLAR?

Vücut çatlakları büyük bir problemdir. Cilt çatlaklarıyla ilgili problem, ciltteki esnek liflerin hasar görmesi ve esnek liflerin ciltte onarılması zor olan tek şey olmasıdır. İyileşmekte olan bir yaramız olduğunda, vücudumuz kollajen proteinlerini ve yaralanan tüm cilt yapısını yeniler; fakat elastik liflerin onarılması olanaksızdır. Vücut dokuyu yenilerken tamamen farklı bir destek maddesi ile alanı doldurabilir fakat, bu doku hiçbir zaman eski elastikiyetine kavuşamaz. Çünkü, içindeki destek dokuda artık elastin lifleri yoktur.
KİLO ALMAK BU SORUNUN NEDENİ MİDİR?
Hayır, kilo almak cilt çatlaklarına neden olmaz. Kilo almak, vücudunuzdaki hormonları etkiler ve hormonları değiştirme etkisi ölçüsünde önemli bir faktördür; fakat cilt çatlaklarına neden olmaz. Gerçek neden, kilo almanın bir fonksiyonu olarak ortaya çıkan hormonal değişikliklerdir.
CİLT ÇATLAKLARINDAN NASIL KURTULURUM?

Cilt çatlaklarını düzeltmeye yardımcı olabilen çeşitli tedaviler olmak ile birlikte, hiçbir tedavi cilt çatlaklarını tamamen kaybolarak normal cilt görünümüne dönmesini sağlayamamaktadır. Kırmızılığı azaltabiliyoruz, dokuyu düzeltebiliyoruz ve daha iyi görünmesini sağlayabiliyoruz; hatta bazı durumlarda kolay fark edilemez hale getirebiliyoruz.
“ BIODERMOGENESI her türlü cilt çatlağın da etkili bir tedavi yöntemidir.”

Cilt çatlakları geç dönemde beyazlar. Bugüne kadar beyaz görüntüyü değiştirebilen hiçbir tedavi yöntemi yoktu. Fakat Biodermogenesi yöntemiyle geç dönem çatlaklarında düzleşme ve tekrar renklenme elde edebiliyoruz. Bu yöntemin diğer tedavilerden ( Laser, mesoterapi, carboxy ) en önemli farkı, deride herhangi bir hasarlanmaya neden olmadan derinin tekrar normal yapısına dönmesine yardımcı olmasıdır. Bir diğer anlatımla Biodermogenesi derideki yapıları eski, normal fonksiyonlarına döndüren bir uygulamadır.

CİLT ÇATLAKLARI İÇİN KULLANILAN KREM VE LOSYONLAR ETKİLİ Mİ, HANGİ ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDERSİNİZ?
Piyasada cilt çatlakları için birçok ürün mevcuttur. Tavsiye edebileceğim, sadece alfa-hidroksi asitler ve Retininoik asit içerikli ilaçlar gibi lokal olarak uygulanan kremlerdir. Lokal steroid kremleriyle birleştirilen bu ürünler, ciltteki enflamasyonu azaltabilir ve cilt çatlaklarına neden olan hormonların negatif etkilerini ortadan kaldırabilir. Bu ürünler, aynı zamanda ciltteki kollajen ve elastinin yeniden biçimlenmesine yardımcı olarak görünümlerini iyileştirebilir.
BIODERMOGENESİ KİMLERE UYGULANAMAZ?
Biodermogenesi hamilelik, vücutta kalp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir. Günlük hayatı etkilemeyen bir yöntemdir.

BIODERMOGENESİ İŞLEM SONRASI GÜNLÜK HAYATA NE ZAMAN DÖNÜLEBİLİYOR?
Biodermogenesi uygulamasından hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Dar kıyafetler giyilebilir. Güneşlenme, denize girme gibi durumlar için herhangi bir engel yoktur. Biodermogenesi uygulamasından sonra 3 saat soğuk banyo yapılmaması ( sıcak yapılabilir ) önerilir.
Dr. Fuat Ayar
Adres: Tepecik Mh. Cumhuriyet Cd. No:88 ( Yürüyüş yolu Fevziye camii yanı ) İzmit / KOCAELİ
E-Posta : info@bennuguzellikmerkezi.com

Tel : 0262 331 33 30
Fax : 0262 331 33 30

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu
Bennu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑