GÜNCEL

Erdoğan, Adıyaman'ı Diyarbakır'a bağlayan Nissibi Köprüsü'nün açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da Nissibi Köprüsü'nün açılışında konuştu.

21 Mayıs 2015 Saat: 19:50
Erdoğan, Adıyaman'ı Diyarbakır'a bağlayan Nissibi Köprüsü'nün açılışını yaptı
Erdoğan, Adıyaman'ı Diyarbakır'a bağlayan Nissibi Köprüsü'nün açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da Nissibi Köprüsü'nün açılışını yaptı. Adıyaman bu köprü sayesinde güney illere ulaşım sağlayacak. Nissibi Köprüsü Türkiye'nin en uzun 3. köprüsü oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin üçüncü büyük köprüsü olan ve Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak Nissibi Köprüsü'nün açılış töreninde konuşma yaptı.UZUNLUĞU 610 METRE

Projesini Türk mühendis ve mimarların ‘gergin eğik kablo askılı köprü’ tipinde hazırladığı Nissibi Köprüsü'nün orta açıklığı 400 metre, toplam uzunluğu 610 metreden oluşuyor. 96 metre yüksekliğinde pilonları, 24 buçuk metre genişliği olan köprü Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak.

MASTİK ASFALT UYGULAMASI

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde olduğu gibi Nissibi Köprüsü’nde de mastik asfalt uygulaması yapılacak.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

BU YATIRIM 97 TRİLYON

"Bu yatırım 97 trilyon. Size feda olsun. Önümüzdeki 7 Haziran seçimleri çok önemli ya eski Türkiye galip gelecek ya yeni Türkiye.

Burada ben şu anda bir farklılık görüyorum. Burada eski Türkiye var ama tam ortadan da yeni Türkiye geçiyor. Öyle temeli at ortada bırak, bizim kitabımızda böyle şey yok. İşte 2012-2015.

BAŞLARIZ, TARİH VERİRİZ VE BİTİRİRİZ

Başlarız, tarih veririz bitiririz. Burada öyle mutluyum ki bir tarafta Adıyaman bir tarafta Siverek öbür tarafta Diyarbakır bütün bu üçgeni birbirine bağlayan bir kavşak noktasının köprüsü ve Fırat’ın üzerinde Atatürk Barajı’nın üzerinde Nissibi köprüsü.

Birileri çıkıyor bakıyorsunuz aman yarabbi kuru sıkı atıyorlar. Bu ülkede sosyal sigortalar kurumunun hastanelerini karlıyken zarar ettiren ve pislikten geçilemez hale getiren sizler nasıl olacakta yahu bu ülkede böyle kuru sıkı.

Bakıyorsunuz 40-50 milyar dolarlardan bahsediyorlar. Bunlar herhalde hayatlarında para filan saymadılar. Bunu biz söylersek olur da ama sizin söylemeniz mümkün değil. Biz çünkü yaptık.

YARIN BİR MÜJDE DUYABİLİRSİNİZ

Kaynak Diyanet İşleri Başkanı’nın Mercedes’i diyorlar. Altlarında spor arabalardan geçilmiyor ha.

Yarın bir müjde duyabilirsiniz. Bu müjde Diyanet İşleri Başkanımızla alakalı olacak. Çünkü Bosna Hersek’ten dönerken dedim ki sözüm var açıklamayacağım tamam, cumadan önce açıklamayacağım.

Bu ülkede Diyanet İşleri Başkanı'na bu denli saldırmayı kendine adeta sandıkta yol olarak telakki eden, terör örgütünü arkasına alan siyasi anlayışa benim ne Kürt, ne Arap, ne Zaza kardeşlerim, Türk’ü Arnavut’u, Laz’ı hiç birisi prim vermeyecek.
 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑