GÜNCEL

Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması

“Haziran sonunda temelini atıyoruz”

29 Mayıs 2021 Saat: 20:04
Erdoğandan Kanal İstanbul açıklaması
Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması

Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması

“Haziran sonunda temelini atıyoruz”

İstanbul'un yeni sembolü Çamlıca Kulesi Başkan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen törenle açıldı. Erdoğan, törende Çamlıca Kulesi'nin özelliklerini aktardı, İstanbul'a hizmetin önemine bir kez daha değindi. Erdoğan, törende, 'Bitmedi' diyerek Kanal İstanbul'un temel atma töreninin tarihini açıkladı.

Büyük Çamlıca Camii'nin yapımıyla birlikte gündeme gelen Çamlıca Tepesi'ndeki onlarca radyo ve televizyon vericisinin tek bir noktada toplanması amacıyla projelendirilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi Başkan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle açılıyor. Başkan Erdoğan, törende önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Çamlıca Kulesi'nin İstanbul'un en büyük yapısı olduğunu, dünyada ilk kez 100'den fazla radyo ve televizyon frekansının karışmadan yayın yapabileceği bir yapı inşa edildiğini söyledi.

KANAL İSTANBUL İÇİN TARİHİ VERDİ

Bu kuleden yayınlarını sürdürecek haberleşme şirketlerine, medya kuruluşlarına başarılar diliyorum. İstanbul tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de dikkatleri üzerinde toplamaktadır. İstanbul bu coğrafyanın adeta kalbi durumundadır. İstanbul 81 vilayetin bayrağının dalgalandığı bir şehirdir. Nüfus ve iş gücümüzün 5'te1'ini barındıran İstanbul ihracatımızın yarısı, vergi gelirimizin yarıya yakınını temsil etmektedir. Ekonomiden sanata her alanda en üst seviyeye ulaşmış başka bir şehir göremezsiniz, İstanbul böyle bir şehir. Dün Taksim Camii'ni açtık, bugün burada Çamlıca Kulesi'ni açıyoruz. Bitmedi, Kanal İstanbul için Haziran ayının sonunda temelini atıyoruz. Rahatsız olanlar var, varsın olsunlar. Ama buna hazır olsunlar. Kanal İstanbul'u İstanbul'a kazandırdığımızda İstanbul'un hem coğrafi hem stratejik hem tabii güzelliği bir kat daha artacaktır. Kanal İstanbul'un sağında, solunda 2 şehir inşa edeceğiz. Bu 2 şehirle İstanbul bir başka olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑