KÜLTÜR/SANAT

Kafkasyalı yazardan kitap tanıtımı

Abhaz asıllı yazar Selçuk Sımsım, İzmit’te bulunan Kitap Pastası Kafe’de yeni kitabı, “19 ve 20. Yüzyılda Abazaların politik tarihi” isimli kitabını kitapseverlere anlattı

25 Eylül 2016 Saat: 21:00
Kafkasyalı yazardan kitap tanıtımı
Kafkasyalı yazardan kitap tanıtımı

Kuzey Kafkas halkları için önemli bir araştırmacı yazar olan Selçuk Sımsım son kitabını İzmit’te anlattı. Daha Geçtiğimiz ay kitap raflarında ki yerini alan kitabını Sakarya, Düzce, İstanbul ve Eskişehir gibi illerde okuyucularına anlatan Selçuk Sımsım’ın son durağı kitap okuyucularının uğrak yeri olan Kitap Pastası Kafe oldu. Gerçekleşen programa yazar Selçuk Sımsım’ın yanı sıra Kocaeli Kafkas Derneği Başkanı Erdal Çatan ve dernek yöneticileri, Kitap Pastası Kafe sahibi Hayri Tolga Asalkan, Kitap Pastası Kafe müdavimleri ve kitapseverler katıldı. Selçuk Sımsım kitabının detaylarını okuyucularına anlattı. Selçuk Sımsın yeni bir kitabının hazırlıklarını sürdürdüğünü de katılımcılara müjdeledi. Selçuk Sımsım katılımcılara teşekkür etti.

ABHAZ TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Gerçekleşen programda konuşma yapan Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Erdal Çatan yaptığı konuşmada, “Türkiye’de kuzey Kafkas halklarının varlığı farkedilmeye başlandı. Bundan sonraki süreçte bu ülkede yaşayan halklara Çerkeslerin, Abhazların, Osetlerin ve Çeçenlerin gerçek, objektif ve güzel tarihini anlatmak kalıyor. Bu misyonu da Selçuk Sımsım gibi önemli isimler üstlendi. Biz dernek yönetimi olarak kendisine desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Emeklerine sağlık” dedi. Erdal Çatan’ın yaptığı konuşmanın ardından Selçuk Sımsım okuyucularına kitabını imzaladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑