YAŞAM

Tekirdağlı adam komşusuna böbreğini verdi

Tekirdağ'da yaşayan Arif Kocabalkan, böbrek rahatsızlığı nedeniyle üzüntü yaşayan genç komşusu Gökhan Tarakçı'ya böbreğini verdi.

20 Mart 2015 Saat: 19:10
Tekirdağlı adam komşusuna böbreğini verdi
Tekirdağlı adam komşusuna böbreğini verdi

Muratlı İlçesi’nde hamallık yapan 24 yaşındaki Gökhan Tarakçı’ya 2 yıl önce rahatsızlanarak gittiği Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Hemen tedavisine başlanan Tarakçı, uygun böbrek beklerken hayatını diyaliz cihazına bağlı olarak sürdürdü. Geçtiğimiz hafta baba İsmail Tarakçı, çaresiz olduğunu söyleyerek kahvehanede arkadaşlarına oğlunun durumunu anlattı. 

Gözyaşlarına boğulan baba maddi imkanı olmadığı için oğluna dilediği gibi bakamadığından yakındı.DUYAR DUYMAZ BÖBREĞİNİ BAĞIŞLADI

Tesadüfen kahvehaneye gelen komşusu Arif Kocabalkan, genç adamın hastalığını duyup kendi böbreğini vermeyi teklif etti. İstanbul’da özel bir hastanede yapılan testlerde böbrek nakli için uyumlu olduğu belirlendi. Hastanede yapılan nakil operasyonu ile Arif Kocabalkan bir böbreğini Gökhan Tarakçı’ya verdi. Bir süre hastaneden kaldıktan sonra taburcu olan Gökhan Tarakçı, nakilin ardından diyaliz cihazından kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Hayata komşusunun böbreğiyle yeniden başladığını anlatan Tarakçı, "Çok mutluyum, Arif amca büyük bir iyilik yaptı. Böbreğini verdi. Ona nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Nakilden sonra da iyi bakılmam gerektiği söylendi. Maddi imkanım olmadığı için enfeksiyon kapmaktan korkuyorum" dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın. Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑